You are currently viewing Wypadki w biurze! Co może się przytrafić pracownikom biurowym? 

Wypadki w biurze! Co może się przytrafić pracownikom biurowym? 

 

Praca biurowa większości z nas wydaje się całkowicie bezpieczna, jednak nic bardziej mylnego! Pracownicy biurowi przebywają przez długi czas w jednej pozycji, co może prowadzić do obciążeń i zwyrodnień, a w dalszej perspektywie powodować nieuleczalne uszczerbki na zdrowiu.

Mają też kontakt z urządzeniami wykorzystującymi prąd, przez co narażeni są na ryzyko porażenia. Może do niego dojść nawet wtedy, gdy pracownik nie dotyka urządzenia, które jest bezpośrednio do niego podłączone. Wystarczy kontakt z elementem przewodzącym prąd, tj. obudowa obwodu elektrycznego!

Niebezpiecznym momentem w pracy biurowej jest również sięganie po dokumenty i przybory znajdujące się wysoko. Niejednokrotnie dochodzi wtedy do upadków, które mogą się skończyć potłuczeniem, a nawet wstrząśnieniem mózgu!

Wypadki tego rodzaju stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia pracowników, a dodatkowo są dużym problemem dla pracodawcy. Odpowiada on bowiem za bezpieczeństwo w miejscu pracy. Negatywnym skutkiem jest też późniejsza niezdolność pracownika do wypełniania swoich obowiązków.

Dlatego bez wątpienia warto dokładnie informować pracowników w kwestii niebezpieczeństw, z jakimi wiąże się realizowanie przez nich swoich obowiązków zawodowych. Pozwoli to na uniknięcie przerw w pracy spowodowanych wypadkami, a także ograniczenie ich negatywnych konsekwencji zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawcy.

Chcesz wiedzieć, co powinieneś zrobić, aby ograniczyć zagrożenia dla życia i zdrowia pracowników, jak długo ważne są szkolenia BHP oraz inne, równie istotne rzeczy? Zajrzyj do Naszego poradnika przedsiębiorcy: https://bhp-protex.pl/poradnik-przedsiebiorcy/.

 

Pozdrawiam i życzę bezpiecznej pracy!

 

Dodaj komentarz